Домашній арешт екссудді Чаусу продовжили до лютого

Домашній арешт екссудді Чаусу продовжили до лютого

Уточнено
Укрінформ
Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту колишньому судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу.

Про це Укрінформу повідомила прессекретар ВАКС Олеся Чемерис.

"Суд продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 3 лютого поточного року", - сказала речниця.

На екссуддю покладено й низку інших процесуальних обов’язків, зокрема прибувати на вимогу до детектива, прокурора, суду; не залишати місце проживання без дозволу детектива, прокурора або суду.

Чаус також має повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця проживання та праці; здати на зберігання до відповідних органів влади паспорт громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд до України, а також утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі особами.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати Вищого антикорсуду упродовж 5 днів з моменту проголошення.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі 150 тисяч доларів.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України та переховувався у Молдові.

Третього квітня 2021 року адвокат Чауса Юліан Балан заявив, що група невідомих озброєних чоловіків викрала Чауса в центрі Кишинева.

У серпні 2021 року Чаус з’явився в одному з сіл Вінницької області. Правоохоронці провели з ним слідчі дії.

4 серпня ВАКС обрав Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-