Глава УГКЦ: Календарну церковну реформу будемо проводити лише спільно з православними

Глава УГКЦ: Календарну церковну реформу будемо проводити лише спільно з православними

Укрінформ
Питання календаря в Україні наразі розділяє вірян, а проводити календарну церковну реформу слід спільно з православними, вважає предстоятель УГКЦ блаженніший Святослав Шевчук.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Я думаю, що питання календаря для України на сьогоднішній день – справді, воно поки що розділяє... Ми маємо дуже, я б сказав, таких закостенілих консерваторів, які вважають календар частиною ідентичності своєї конфесії. І коли хтось би наважився реформувати календар, у них закладається тоді підозра, чи це є тоді справжня церква. Традиціоналісти такого типу присутні в усіх конфесіях. І я думаю, що поки що добре, що ми всі святкуємо разом в один день Різдво і Пасху в Україні. Це бодай якийсь стартовий майданчик для наступних речей», – сказав блаженніший Святослав.

Утім, він зауважив, що з року в рік кількість людей, які переконані в тому, що реформа календаря потрібна, зростає.

«Ми ще не маємо критичної кількості, яка б дозволила нам зробити вже певні формальні кроки, але вона потроху зростає. Знаєте через що? Через те, що ми є глобальною церквою, через те, що наші родини мають своїх рідних і близьких сьогодні, що живуть в різних країнах світу. І, наприклад, коли діти святкують за григоріанським календарем, а тато і мама за юліанським, це ставить питання перед сім’єю як нам бути... Я сподіваюся, що ми будемо до цього рухатися», – розповів предстоятель УГКЦ.

Втім, блаженніший Святослав сказав, що греко-католики будуть не в змозі «провести ефективну календарну реформу самі та хочуть це разом з нашими православними братами зробити».

Як повідомлялося, митрополит Київський і всієї України Епіфаній припускає, що церковна календарна реформа може бути проведена через десять років. За його словами, протягом останніх трьох-чотирьох років спостерігається певна динаміка «щодо тих, хто цього бажає», але вона ще дуже слабка. Коли ж більшість буде готова до цього, церква ухвалить таке рішення, наголосив митрополит Епіфаній.

Православні церкви, а також УКГЦ святкують Різдво Христове за юліанським календарем – 7 січня. Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також більшість православних церков світу святкують Різдво за григоріанським календарем – 25 грудня.

Повний текст інтерв’ю читайте невдовзі на сайті Укрінформу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-