Прогнози про тисячі біженців з Афганістану не справдились - голова ДМС

Прогнози про тисячі біженців з Афганістану не справдились - голова ДМС

Укрінформ
Упродовж минулого року Україна надала статус біженців або осіб, які потребують додаткового захисту, 106 громадянам Афганістану, 24 білорусам, 68 росіянам, 58 сирійцям.

Прогнози про тисячі афганських біженців не справдилися, розповіла голова ДМС Наталія Науменко в інтерв'ю "РБК-Україна", повідомляє Укрінформ.

"Упродовж року (2021-го - ред.) згідно з рішеннями ДМС біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, визнано 106 громадян Афганістану, 24 громадян Білорусі, 68 громадян Росії, 58 громадян Сирії. Тобто ми надаємо захист іноземцям та особам без громадянства, які цього потребують", - сказала вона.

У той же час очільниця ДМС зазначила, що є випадки, коли було надано захист іноземцям, наприклад, афганцям і сирійцям, але згодом фіксували факти, що вони абсолютно безперешкодно відвідують Афганістан і Сирію.

"Така ситуація наштовхує на думку, що вся ситуація навколо переслідування була штучно інсценована", - вважає Науменко.

При цьому вона запевнила, що проводиться ретельна перевірка громадян, які просять про захист Україну, однак ДМС не співпрацює ані з урядом Білорусі, ані з владою Російської Федерації.

"Водночас ті люди, які є в міжнародному розшуку, і не за політичні справи, а за наркотики, вбивства, економічні злочини, як правило, спекулюють тим, що їм не надають захисту в Україні. Це, м'яко кажучи, не найбідніші люди, які мають дорогих адвокатів та інші ресурси. Вони починають спекулювати на темі надання притулку в Україні, піднімають медійні хвилі і скандали на теренах Інтернету", - заявила голова ДМС.

Також вона проінформувала, що на здійснених Україною евакуаційних рейсах ыз Афганістану були громадяни, які подали документи для отримання статусу біженця.

За її словами, це не швидкий процес, і процедури досі тривають.

"На щастя, прогнози, що в Україну хлинуть тисячі осіб з Афганістану, не справдились. Наразі ми відслідковуємо ситуацію в Афганістані, вона динамічно змінюється, але ми готові до будь-яких сценаріїв. Поки що якихось надтривожних тенденцій там ми не бачимо", - додала Науменко.

Як повідомляолся, США та інші донори припинили фінансову допомогу Афганістану в серпні, після того як таліби захопили країну, поваливши підтримуваний Заходом уряд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-