ПЦУ може послабити чи скасувати піст на Новий рік – Епіфаній

ПЦУ може послабити чи скасувати піст на Новий рік – Епіфаній

Укрінформ
На 31 грудня і на 1 січня Православна церква України може послабити піст або взагалі скасувати його на два дні, поки українці святкують Різдво 7 січня, а не 25 грудня.

Як передає Укрінформ, таку думку висловив у інтерв’ю Радіо Свобода предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

«До певної міри є порушення посту. І ми навіть обговорювали, в деяких помісних православних церквах є традиція, що на ці два дні, на 31 грудня і на 1 січня, церква може послабити піст або взагалі скасувати його на два дні. Церква, як любляча мати, вона може діяти поблажливо. Як кожна мати своїй дитині: або дозволяє щось, навіть порушує певні правила, або, навпаки, діє інколи жорстко, згідно з акривією, тобто точно згідно з правилами», – сказав предстоятель ПЦУ.

Водночас він додав: «І тому церква в майбутньому може розглянути, якщо це буде соборне загальне рішення, щоб на ці дні, поки ми не перейдемо до новоюліанського календаря, послабити піст, щоб не було порушення. Бо є зустріч Нового року, хоча це й не головне, багато хто не святкує цей день, але це є справді проблемою».

Як повідомляв Укрінформ, глава Православної церкви України Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода висловив сподівання, що українці зможуть святкувати Різдво 25 грудня вже упродовж ближчих 10 років, коли нова традиція замінить стару, і люди звикнуть до цього.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-