У Франції на воду спустили перший катер, збудований для українських прикордонників

У Франції на воду спустили перший катер, збудований для українських прикордонників

Фото, відео
Укрінформ
У Франції спущено на воду перший катер FPB98MKI, збудований для охорони морських кордонів України.

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ, передає Укрінформ.

Наразі завершуються остаточні роботи з монтажу, налагоджування та підготовки обладнання корабля до швартових випробувань. І вже навесні, після проведення ходових випробувань, очікується прибуття нового катера в Україну.

Захід відбувся за участі Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції Вадима Омельченка, Генерального директора компанії ОСЕА Ролана Жоассара, керівництва і менеджменту компанії ОСЕА, а також представників робочої групи Держприкордонслужби з нагляду за будівництвом катерів.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко подякував французькій стороні за виконання контракту та зазначив, що одним із здобутків цього контракту є те, що 5 із 20 катерів, які планується побудувати, будуть вироблені в Україні з допомогою французьких спеціалістів на українських потужностях у Миколаєві.

Заступник начальника управління організації Морської охорони Адміністрації Держприкордонслужби України Владислав Шмальов, який перебуває у Франції разом із робочою групою Держприкордонслужби з нагляду за будівництвом катерів, зазначив, що побудований катер може розвивати швидкість до 30 вузлів (близько 60 км/год). Його випробування розпочнуться вже наступного тижня та триватимуть до кінця січня. Крім того, Шмальов додав, що найближчим часом у Францію прибудуть українські моряки-прикордонники, які під кураторством фахівців підприємства ОСЕА навчатимуться експлуатувати та обслуговувати нову техніку.

Як повідомлялось, у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що патрульні катери FPB 98 MKI, які побудує французька OCEA для української Морської охорони, отримають вітчизняне озброєння. Всього в 2022 році буде отримано 9 патрульних катерів.

Фото, відео ДПСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-