В Україні рано чи пізно постане питання про COVID-вакцинацію дітей з 5 років – лікарка

В Україні рано чи пізно постане питання про COVID-вакцинацію дітей з 5 років – лікарка

Укрінформ
В Україні рано чи пізно стане питання вакцинації дітей проти COVID-19 з п’ятирічного віку. У цей період в дітей імунітет працює, як у дорослих.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповіла лікар-імунолог Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, кандидат медичних наук Ольга Урбась.

«З 5-6 років у дітей починають працювати початкові основні ланки імунітету, які відповідають за вироблення антитіл, як у дорослих. Тому в США та в країнах Європи вже починають вакцинувати дітей від COVID-19 з 5 років. Думаю в Україні, рано чи пізно, теж стане це питання», - зазначила Урбась.

За її словами, нині ВООЗ і МОЗ України рекомендує вакцинувати дітей з 12 років, бо це один із передостанніх періодів, коли повністю завершується формування імунної системи. Водночас, стверджує Урбась, в Україні погляди на вакцинацію кардинально змінюються.

«Є багато сімей, які раніше протестували проти всіх вакцин, а тепер у них змінилося ставлення, і вони йдуть щепити дітей навіть індійською вакциною, не шукаючи бельгійського чи французького виробника. Бо коли починають хворіти діти, то до батьків часто приходить довіра і до лікарів, і до вакцин», - зауважила Урбась.

Вона додала, що діти легше переносять COVID-19, ніж дорослі. Втім, постковідний синдром у них може протікати дуже важко.

Відомо, що в Україні дітям роблять щеплення вакциною Pfizer «Комірнаті». За даними досліджень, у віковій групі 12-18 років ефективність вакцини проти госпіталізації складає 93%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-