Проти подвійного громадянства - 48% українців, 24% підтримують

Проти подвійного громадянства - 48% українців, 24% підтримують

Опитування
Укрінформ
48% опитаних українців не підтримують ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні, водночас 24% підтримують таку можливість.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада.

За даними опитування, 24% респондентів висловлюються за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків.

11% опитаних підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами Євросоюзу і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії.

При цьому майже 5% респондентів виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.

Не змогли визначитися з відповіддю всього 5% опитаних.

Найбільшу підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства висловили 33% респондентів зі східного макрорегіону; 42% респондентів віком 18-29 років; по 29% респондентів, які можуть дозволити собі купити коштовні речі та серед тих, хто може дозволити купити собі майже все, що хоче; 29% серед тих, хто виїздив за кордон протягом 2017-2021 років.

Найбільш категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства виступили 55% респондентів із західного макрорегіону; більшість респондентів віком старше 30 років та молодше 70 років: 51% серед опитаних віком 30-39 років, 53% серед опитаних віком 40­-49 років, 55% серед опитаних віком 50–59 років, 52% серед опитаних віком 60-69 років.

Також категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства висловились 53% опитаних, яким грошей вистачає на їжу, але купувати одяг вже важко; 51% серед тих, хто не виїжджав за кордон протягом останніх чотирьох років.

Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроєкту Re:Open Zakarpattia.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. В результаті польового етапу було зібрано 2003 анкети.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня у Верховній Раді були зареєстровані президентські проєкти законів:

«Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України», що покликаний забезпечити правову визначеність ставлення держави до українських громадян, які мають громадянство (підданство) інших держав;

«Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства», що визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави;

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)»;

«Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства»;

проєкт Закону «Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-