У «Дії» з’явилися нові «ковідні» сертифікати - про одужання і ПЛР-тест

У «Дії» з’явилися нові «ковідні» сертифікати - про одужання і ПЛР-тест

Укрінформ
Міністерство цифрової трансформації наразі завершує тестування генерування COVID-сертифікатів за допомогою порталу «Дія» на основі ПЛР-тестів.

Про це у середу на брифінгу у Вінниці повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми завершуємо тестування COVID-сертифікатів на основі ПЛР-тестів. І ті лабораторії, які підключені до ЕСОЗ ( електронної системи охорони здоров'я – ред.) і відвантажують дані про тест, дозволяють створити такий сертифікат, який діятиме протягом 72 годин», - сказав Банік.

Він додав, що, окрім уже звичного способу отримання за допомогою «Дії» сертифікатів про щеплення від COVID-19 на основі даних з ЕСОЗ, вже близько двох тижнів українцям доступні й сертифікати про одужання від COVID-19.

Якщо ж людина одужала, але створити такий сертифікат не вдається, пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря. Позаяк важливо, щоб у ЕСОЗ було зазначено, що людина хворіла саме на COVID-19. Інші застудні захворювання не можуть бути підставою для генерування «Дією» такого сертифікату.

Він додав, що Мінцифри хотіло б, щоб усі медичні системи працювали коректно, витримували навантаження, і щоб не виникали складнощі із внесенням даних. Утім, у разі виникнення труднощів з генеруванням будь-якого з видів COVID-сертифікату українці можуть зверннутися до команди підтримки «Дії». Волонтери підкажуть відвідувачам, що потрібно робити у кожній конкретній ситуації.

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві охорони здоров’я описали алгоритм дій, який допоможе усунути проблеми з генерацією COVID-сертифіката.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-