В Україні штам Omicron не виявлений – Ляшко

В Україні штам Omicron не виявлений – Ляшко

Укрінформ
Новий штам коронавірусу “Омікрон” на сьогодні не виявлено на території України. 

Як передає Укрінформ, про це під час брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Зараз в Україні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусу. На рівні областей існує певний резерв ПЛР-тест-систем для визначення штаму "Дельта". Урядом також прийнято рішення про виділення додаткових 67,5 млн гривень на закупівлю додаткової кількості таких тест-систем. Усі не-"Дельта" зразки підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню. На сьогодні штам "Омікрон" не виявлено на території України", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що в Україні діє система направлення на секвенування зразків з так званих кластерів - районів, де спостерігаються значні сплески захворюваності, від людей, які повернулися з-за кордону, та від осіб, які мають атиповий перебіг коронавірусної хвороби. За його словами, це дозволяє більш прицільно використовувати лабораторні потужності для виявлення нових штамів.

Ляшко додав, що поява нових небезпечних штамів – можливий наслідок нерівномірності розподілу та сумнівів щодо вакцинації у світі.

"Основна маса нових штамів з'являється в країнах з низьким рівнем доходу і низьким охопленням вакцинацією. Південноафриканська республіка найбільш спроможна з сусідніх країн до секвенування, проте новий штам знайшов розвиток у всіх сусідніх, менш спроможних країнах", - сказав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Всесвітня організація охорони здоров'я 26 листопада назвала новий штам коронавірусу, виявлений у Південній Африці - Omicron. За попередніми даними, цей варіант може бути небезпечнішим, аніж попередні.

26 листопада голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС має намір призупинити авіасполучення з країнами півдня Африки через новий небезпечний штам.

Про припинення авіасполучення з регіоном уже оголосили деякі держави. Адміністрація США з понеділка призупиняє прийом приїжджих із ПАР та семи сусідніх країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-