COVID-19 може спричинити серцеву недостатність – МОЗ

COVID-19 може спричинити серцеву недостатність – МОЗ

Укрінформ
Проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Вже відомо, що пацієнти, які до інфікування COVID-19 мали проблеми із серцево-судинною системою, є більш вразливими до тяжкого перебігу коронавірусної хвороби чи смерті. Водночас часто проблеми із серцево-судинною системою розвиваються у пацієнтів через COVID-19, які до цього їх не мали. Дослідження свідчать, що проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих, хворих на COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, COVID-19 спричиняє ушкодження міокарда і порушення функції серця. Йдеться про вплив на серцевий м’яз, що спричиняє запалення міокарда, а у важких випадках – утворює навіть рубці.

Окрім того, запалення міокарда може спричиняти так званий “цитокіновий шторм”. Останній – потенційно летальна реакція імунної системи.

В МОЗ зазначили, що ще тривають дослідження щодо того, як саме коронавірусна інфекція спричиняє розвиток міокардиту та є частою причиною серцевої недостатності.

"До прикладу, якщо у хворого є запалення легень, то правий шлуночок серця (одна із чотирьох камер серця) повинен працювати більш інтенсивно, щоб доставити кров до легень. Як наслідок, COVID-19 може спричинити правосторонню серцеву недостатність. Також коронавірусна хвороба може викликати запалення в оболонці кровоносних судин, які транспортують кров по всьому тілу. Це може призвести до утворення тромбів та підвищення ризику ішемії чи інсульту, зменшення рівня кисню в крові", - розповіли фахівці.

Окрім того, під час зниження рівня кисню в крові (коли сатурація падає дуже низько) серцевий м’яз більше не отримує достатньо його від легень, відбувається подальше пошкодження серця.

У Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що єдиною можливістю уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті є вакцинація.

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 083 135 людей, з них отримали одну дозу – 13 083 133 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 418 000 людей. Загалом проведено 23 501 133 щеплення.

За даними МОЗ, 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня - невакциновані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-