В Україні запустили мобільну платформу для протидії домашньому насильству

В Україні запустили мобільну платформу для протидії домашньому насильству

Укрінформ
В Україні презентували першу мобільну платформу WhiteRibbonUA для захисту жінок та дітей від домашнього насильства.

Ініціаторами створення ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, повідомили Укрінформу у пресслужбі ГО «Біла стрічка Україна».

Як зазначається у повідомленні, проєкт є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека.

«Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їхні наслідки можуть бути неочевидними. Новий додаток White Ribbon Ukraine об’єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку і допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання, необхідні для власного захисту та членів їхніх родин. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях», – повідомила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

За словами посла доброї волі «Білої стрічки Україна» Тетяни Рамус, сьогодення вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів в усіх без винятку галузях діяльності. «Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліції або відповідним органам, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це «без жодних слів», аби уникнути ще більшого насильства з боку свого кривдника», – сказала Рамус.

Платформа WhiteRibbonUA працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore aбо Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Функціонал платформи розподілений на три напрями: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насильства.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації.

Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Додатково платформа WhiteRibbonUA містить інструменти ведення обліку фактів домашнього насильства. Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства над жертвами.

«Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть, якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», – додала Рамус.

Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насильства у додатку доступні: інформація про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства; конфіденційний тест про стан відносин «Я в небезпеці»; розділ «Керівництво з інтернет-безпеки» для захисту себе і безпечного перебування у цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше); інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких стосунків.

«Біла Стрічка. Україна/White Ribbon.Ukraine» – українське представництво міжнародного громадського руху і найбільша у світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок проти гендерно зумовленого насильства та дискримінації. Біла стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильство щодо жінок.

Представництва цього міжнародного громадського руху існують у більш ніж 90 країнах світу. Діяльність руху в Україні забезпечує фонд Тетяни Рамус.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-