В Україні планують створити Конгрес мусульман

В Україні планують створити Конгрес мусульман

Фото
Укрінформ
В Україні планується створення Конгресу мусульман - першої всеукраїнської мусульманської громадської платформи.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомили активісти ГО «Конгрес мусульман України».

Ініціаторами формування Конгресу мусульман стали мусульманські громадські та культурні організації з усієї України, серед яких всеукраїнська асоціація “Альраід” і Ліга мусульманок України.

Як зазначив голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд» Сейран Аріфов, потреба створення організації продиктована новим етапом становлення та розвитку ісламської спільноти в Україні в умовах європейського вектору розвитку країни.

“Зараз, коли йдеться про європейський напрямок розвитку України, в мусульман з’явилось більше можливостей і викликів для того, щоб активніше брати участь у громадському, науковому, культурному житті своєї країни. Всі ці виклики спонукають нас створити нову платформу”, - сказав Аріфов.

За його словами, в основі ідеї створення Конгресу мусульман є помірковане розуміння ісламу й створення умов для зближення представників різних конфесій і релігій, які проживають в Україні.

“Ми дотримуємося поміркованого напрямку в ісламі, відкидаємо будь-які форми крайнощів і радикалізму й всього того, що може розпалювати фобії чи релігійну ненависть серед українців, між мусульманами й не мусульманами”, - наголосив Аріфов.

Як зазначив представник Ісламського культурного центру м. Дніпро Павло Федосов, на ідею створення Конгресу мусульман України вплинули події Революції Гідності та агресія РФ проти України.

“Події Революції Гідності 2013 року дуже сильно вплинули на процеси згуртування, які виникли в мусульманському середовищі. Основні принципи революції, відстоювання свободи, гідності й справедливості є природними принципами ісламу. Багато мусульман брали участь у подіях Майдану. З цього часу й почалося об’єднання мусульман України навколо цих головних принципів. Згодом цей процес прискорила військова агресія Росії й окупація територій, на яких історично мешкали мусульмани - це Крим і схід України”, - сказав Федосов.

Голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова переконана, що від об’єднання мусульман України на одній громадській платформі виграє все українське суспільство.

“Ми працюємо на благо нашої країни, нам не байдужа її доля й майбутнє, як для кожного українця-патріота, який вкладається в розвиток країни. Ліга мусульманок України долучилася до Конгресу мусульман, і ця співпраця має принести гарні результати. У кожної організації є накопичений роками досвід проведення заходів, зв’язки з іншими організаціями, реалізація тих чи інших проєктів”, - зазначила Мамутова.

Як повідомили учасники заходу, 27 листопада в Києві відбудуться загальні установчі збори Конгресу мусульман України (КМУ) - першого всеукраїнського громадського об’єднання, яке є ідейною та організаційною платформою для широкого кола організацій, що займаються як ісламською релігійною роботою в Україні, так і гуртують мусульман навколо соціальної діяльності, культурних чи благодійних справ. Генеральними векторами діяльності організації обрані соціальний активізм, наукова, просвітницька і культурна робота.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-