В Україні затвердили перелік протипоказань для вакцинації від COVID-19

В Україні затвердили перелік протипоказань для вакцинації від COVID-19

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я затвердило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці написав голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. 

"Українці за певних умов зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказана вакцинація. У документі вказані типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також – застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками", - написав Радуцький.

За його словами, протипоказання можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

Читайте також: Довідки про протипоказання до COVID-вакцинації видаватимуть із 8 листопада – Ляшко

"Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою", - уточнив Радуцький.

Читайте також: Довідки про протипоказання до COVID-вакцинації видаватимуть із 8 листопада – Ляшко

Голова Комітету ВР наголосив, що у кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар.

Він закликав укрїнців не намагатися самостійно вирішувати, чи є діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації.

За словами Радуцького, довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.

"Згідно постанови уряду № 1236, з 8 листопада не будуть допущені до роботи держслужбовці та освітяни, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій громадян продовжувати роботу. Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку "Дія"", - написав нардеп.

Читайте також: Чи робити COVID-щеплення людям з алергією - роз’яснення Нацслужби здоров’я

За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.

Як повідомляв Укрінформ, минулої доби, 27 жовтня, в Україні зареєстровано 26 071 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіло 2 851 804 особи, одужало 2 411 711 осіб, летальних випадків – 66 204.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-