Інсульти та втрата пам’яті: COVID-19 може пошкодити судини мозку

Інсульти та втрата пам’яті: COVID-19 може пошкодити судини мозку

Дослідження
Укрінформ
Дослідження, проведене вченими з Німеччини, Франції та Іспанії, показує, що COVID-19 може викликати ушкодження кровоносних судин у головному мозку, порушуючи когнітивні функції.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Science Alert.

Вчені з’ясували, що коронавірусна інфекція може вбивати клітини мозку, відомі як ендотеліальні клітини.

Більш ранні дослідження показали, що до 84 відсотків пацієнтів із COVID-19 страждають на неврологічні симптоми, аносмію (втрату смаку або нюху), епілептичні напади, інсульти, втрату свідомості, сплутаність свідомості, а також втрату пам’яті навіть через кілька місяців після зараження.

Дослідження проводилося шляхом сканування мозку людей, які померли від COVID-19.

Вченими було встановлено, що струнні судини — мертві клітини, що не пропускають кров — є ознакою когнітивних порушень і пов’язані з низкою медичних ризиків, зокрема й із мікроінсультом. Результати дослідження також показали, що SARS-CoV-2 інфікує ендотеліальні клітини мозку та призводить до мікросудинної патології.

Читайте також: Понад 7 млн українців повністю вакциновані від коронавірусу - МОЗ

«Ми бачили, що у хом’яків, у яких розвиваються дуже незначні форми COVID-19, це явище мабуть можна зупинити, тому ми можемо сподіватися, що воно також може бути оборотним у людей», – заявив співавтор статті Вінсент Прево з дослідницького центру Inserm в Ліллі.

Як повідомляв Укрінформ, у світі станом на ранок 26 жовтня зафіксували 244 837 898 випадків зараження коронавірусом. Зокрема виявлено 4 970 286 смертей, одужали 221 970 811 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-