У Києві презентували ролик про історію української мови

У Києві презентували ролик про історію української мови

Відео
Укрінформ
У Києві презентували відеоексплейнер про історію й розвиток української мови з прадавніх часів і дотепер.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відеоролик представили його автори з мультимедійного українознавчого проєкту Ukraїner та Українського ПЕН.

У 15-хвилинному відеоролику легкою, доступною мовою та засобами анімації розповідається про історію української мови, її прадавнє коріння, етапи формування впродовж століть аж донині.

На думку учасників проєкту, мовне питання завжди було ключовим у національному самовизначенні українців, а в умовах інформаційної війни є особливо актуальним.

“Ми робимо детальний експлейнер про те, що таке українська мова, демаркацію різних явищ, що стосуються України, які є нашим національним надбанням і символами. Надзвичайно важливо робити ці демаркаційні лінії в умовах інформаційної війни і давати підгрунтя тому, що таке є Україна. Ми робимо ці експлейнери для максимально широкої аудиторії, максимально зрозумілими і цілимося на молодшу аудиторію”, - сказав засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.

За його словами, автори проєкту почали з висвітлення історії української мови й літератури і продовжать “розповідати дуже стисло про різні інші найяскравіші явища” з історії України.

На думку письменника, члена Українського ПЕН Івана Андрусяка, легкими для сприйняття засобами подачі презентоване відео передовсім спрямовано на молодше покоління.

“Його слід було б якомога активніше використовувати і в навчальному процесі у школі, і так само у вишах. Оскільки тут є необхідний мінімум знань про те, що таке українська мова. Це той мінімум, який мусить знати кожен, і при цьому це той мінімум у сучасному форматі, в якому звикли сприймати інформацію наші діти”, - зазначив Андрусяк.

Читайте також: Радіодиктант національної єдності відбудеться 9 листопада, читатиме Андрухович

З ним погоджується головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Володимир Кулик, вважаючи відеоексплейнер дуже динамічним, сучасним і розрахованим на молодь. Водночас він вважає, що має бути продовження з поясненнями щодо сучасного стану української мови.

“Нехай буде пояснення не тільки, наскільки давня українська мова, а яка вона сучасна, і чому її все ще бракує. Хотілося б, щоб про це було далі. Чому українцям все ще потрібен єдиний продукт про все, що пов’язано з українською мовою, і чому на це все ще є попит”, - наголосив Кулик.

Читайте також: Тиждень української мови: МКІП запрошує до вебінару про Вікіпедію

Експлейнер (англ. – explainer video, explain business story) – це пояснювальний відеоролик, який є інструментом при поясненні якоїсь ситуації, факту, події (політика, економіка, історія). Відеоексплейнер одночасно навчає, розважає і дає корисну інформацію засобами візуалізації інформації за допомогою відеоінфографіки, 2D, 3D графіки та часто персонажної анімації. Зазвичай такі ролики розміщують в інтернеті – у соцмережах, YouTube, Vimeo, на відеохостингах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-