МОЗ нагадує, що COVID-19 антибіотиками не лікують

МОЗ нагадує, що COVID-19 антибіотиками не лікують

Укрінформ
Коронавірусна хвороба COVID-19 має вірусне походження, тому лікувати його антибіотиками недоцільно, адже антибіотики не діють на віруси.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

«Призначати антибіотики при коронавірусній хворобі COVID-19 може виключно лікар за наявності супутньої бактеріальної інфекції. Вірусна інфекція не лікується антибіотиками. Прийом антибактеріальних препаратів без призначення фахівця може заподіяти шкоду вашому здоров’ю», - йдеться у повідомленні.

Також у міністерстві наголошують, що не варто приймати антибіотики «профілактично» з тієї ж самої причини: вони не лікують коронавірус.

Рішення про застосування антибіотиків може ухвалити виключно лікар, в залежності від тяжкості перебігу хвороби, ступеня ураженості внутрішніх органів і, головне, наявності показань для їхнього застосування.

Читайте також: Міністерству освіти рекомендують розпочати шкільні канікули раніше

Проте, як зазначають у міністерстві, лікар не робить таких призначень на власний розсуд.

Лікування відбувається згідно зі стандартом надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція», який постійно актуалізується з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC. Відповідним наказом МОЗ визначений протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Згідно з протоколом лікування дорослих пацієнтів, можуть визначатися наступні ступені тяжкості хвороби: легкий ступінь тяжкості (відсутність утруднень дихання); підтверджений COVID-19: середній ступінь тяжкості; підтверджений COVID-19: тяжкий перебіг захворювання; підтверджений COVID-19: критичний перебіг захворювання.

Лікування при легкому ступені, коли пацієнт лікується амбулаторно, передбачає повноцінне харчування, достатню кількість рідини, симптоматичне лікування із застосуванням жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо) при лихоманці та болю. І жодних антибіотиків.

При середньому ступені тяжкості антибактеріальні засоби також протипоказані, вони можуть призначатися виключно за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або при обґрунтованій підозрі на неї.

При тяжкому та критичному стані використання антибіотиків розглядається також за умови приєднання бактеріальної флори.

Читайте також: Нова COVID-хвиля почалася раніше, ніж прогнозувало МОЗ — Ляшко

Як повідомляв Укрінформ, минулої доби, 12 жовтня, в Україні зареєстровано 16 309 випадків зараження коронавірусом. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 578 394 особи, з них одужала 2 304 361 особа, померли 59 523 людини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-