В Україні зафіксували рекордну кількість звернень за номером «швидкої»

В Україні зафіксували рекордну кількість звернень за номером «швидкої»

Коронавірус
Укрінформ
За неділю, 10 жовтня, зафіксовано рекордну кількість звернень за номером 103 – понад 44 тисячі викликів за добу, а також найбільшу за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та відповідно госпіталізацій пацієнтів. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"10 жовтня кількість звернень за номером 103 сягнула рекордних показників – понад 44 тисячі викликів за добу. На цей же період припала найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та відповідно госпіталізацій пацієнтів. У першу чергу це пов’язано із новою хвилею коронавірусної хвороби COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Водночас в МОЗ наголошують, що звертатись за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів та симптомів.

“Якщо ви відчуваєте біль у грудній клітці, задишку у стані спокою чи будь-які ознаки дихальної недостатності варто одразу телефонувати на 103. Зокрема підставами для виклику “швидкої” є сатурація менш як 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості та інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан”, – наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міністр пояснив, що у випадку появи симптомів захворювання на коронавірусну хворобу варто одразу повідомляти свого сімейного лікаря. Саме він має надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

“Не займайтесь самолікуванням, одразу повідомляйте про свій стан сімейному лікарю, а якщо відчуваєте будь-який із загрозливих симптомів, то обов’язково набирайте 103. Вчасно надана медична допомога може врятувати життя та мінімізувати тяжкі наслідки для здоров’я”, – додав міністр.

Читайте також: Нова COVID-хвиля почалася раніше, ніж прогнозувало МОЗ — Ляшко

У міністерстві нагадали, що висока температура тіла (понад 38°) не є самою по собі підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги чи госпіталізації. Проте, якщо разом із температурою є будь-який із вищевказаних симптомів, варто викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Диспетчер 103 здійснює опитування та при показах скерує найближчу вільну бригаду до пацієнта. Якщо під час опитування буде встановлено, що пацієнт не потребує виїзду бригади, такому пацієнту нададуть пораду звернутися до сімейного лікаря чи проконсультує лікар телефоном.

Рішення щодо госпіталізації має ухвалити керівник бригади, який приїде на звернення, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкретного хворого.

Читайте також: Для цієї COVID-хвилі характерне різке падіння рівня кисню у крові – Ляшко

Відповідно до стандартів надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі COVID-19 до лікарень госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих.

Як повідомлялося, 97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-