Мінцифра створила освітній серіал, що допоможе озелененню аеропортів

Мінцифра створила освітній серіал, що допоможе озелененню аеропортів

Укрінформ
Міністерство цифрової трансформації створило освітній серіал, який допоможе озелененню аеропортів України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінцифри.

“Курс Міністерства цифрової трансформації України розроблено Державною авіаційною службою України за технічної підтримки Консультаційного фонду підтримки асоціації Україна-ЄС та GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ). Новий освітній курс називається “Fly Green: шлях до "озеленення" авіації”, - ідеться у повідомленні.

Безкоштовно подивитися його можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

Глядачі серіалу отримають практичні інструменти для впровадження "зелених технологій" в аеропортах, розуміння, як зменшити негативний вплив аеропортів на навколишнє середовище, та поради щодо менеджменту фінансових і природних ресурсів.

Серіал складається із 21 серії тривалістю 6-12 хвилин. Він призначений для фахівців сфери цивільної авіації, які прагнуть зробити функціонування аеропортів дружнім до довкілля.

Після навчання кожен глядач отримає сертифікат.

Читайте також: Мінцифри запустило платформу, яка спрощує доступ до ЦНАПів

Під час презентації заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зауважила, що все нові фахові спільноти в Україні відкривають для себе переваги високого рівня цифрової грамотності та доєднуються до проєкту Дія.Цифрова освіта.

"Ми впевнені, що поінформованість про методи “озеленення” аеропортів та наведені в серіалі успішні кейси надихнуть стейкхолдерів у сфері цивільної авіації на прийняття інноваційних рішень", - додала вона.

За словами голови Державної авіаційної служби Олександра Більчука, "відновлення авіації після пандемії не мусить бути зосереджене лише на “тут і зараз”. Ми в Державній авіаційній службі використовуємо цей час, щоб дивитися в майбутнє. На моє переконання, навчання протягом усього життя є запорукою того, що компетенції та навички відповідатимуть сучасним викликам, а не концепціям, що вже віджили свій вік. А сильні спеціалісти формують сильну галузь".

Читайте також: Мінцифри планує створити фонд для інвестицій у вітчизняні ІТ-проєкти

Як заявила начальник відділу забезпечення екологічної безпеки в цивільній авіації управління стратегічного розвитку Державної авіаційної служби Світлана Марунич, "ми надихалися прикладами аеропортів Європейського Союзу, більшість з яких мають власні програми з енергоефективності та декарбонізації, а також амбітні цілі щодо скорочення викидів СО2. Це і стало основою для великої ідеї — “озеленення” авіаційної інфраструктури. Українські аеропорти лише на самому початку шляху. Тому наша головна мета на цьому етапі полягає в підвищені обізнаності в проблемі фахівців галузі, щоб вони мали змогу заговорити однією мовою, мовою “зелених” технологій".

Начальник управління справами Державної авіаційної служби Михайло Журавльов зазначив, що "цифрові технології глибоко вкорінились у робочі процеси Державіаслужби і вже стали частиною нашої ДНК. Тому не дивно, що при виборі формату навчального курсу ми зупинились саме на онлайн-серіалі. Такий формат руйнує часові та територіальні бар'єри і це вкрай важливо для нас як регулятора у великій країні. Я переконаний, що сьогоднішня система підготовки та перепідготовки авіаційних фахівців має зазнати докорінних цифрових змін і відповідати світовим тенденціям. Перш за все, я маю на увазі саме зміни формату, особливо в підготовці дорослих".

Читайте також: В Мінцифри пояснили, як користуватися «Дією» тим, у кого немає інтернету

Експертами курсу виступили інженери та управлінці одразу кількох великих аеропортів України - Бориспіль, Львів, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації впродовж першої половини поточного року заощадило на IT-закупівлях 3 млрд грн державних коштів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-