У жовтні стартує програма «Зелена країна» – висадять мільярд дерев

У жовтні стартує програма «Зелена країна» – висадять мільярд дерев

Фото
Укрінформ
У жовтні 2021 року розпочинається кампанія з «великого лісового будівництва»; за три роки в Україні мають висадити 1 млрд дерев.

Про етапи реалізації президентської програми "Зелена країна" розповів на пресконференції голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Йдеться про висадження протягом трьох років 1 млрд дерев - це одна частина. І друга частина - це створення протягом 10 років 1 млн га нових лісів... Фактично це велике лісове будівництво. Це план екологічного порятунку нашої країни», - сказав Болоховець.

Він зазначив, що Держлісагентство буде головним драйвером цієї програми.

"Навесні ми за одну добу висадили 5 млн дерев. Ця акція проходила в 110 країнах світу. Україна була лідером; висадила 4 млн дерев... Лише навесні цього року Держлісагентство посадило 180 млн нових дерев. Плюс інші користувачі. Восени ми плануємо доповнити (зроблене - ред.), висадивши 30 млн дерев", - запевнив голова відомства.

Читайте також: В Україні запустили Telegram-бот для боротьби з «чорними» лісорубами та паліями

За його словами, робота розпочнеться з підготовки якісного садивного матеріалу, потенціал України у цій сфері необхідно збільшити вдвічі.

"Сьогодні у Львові відкривається перший насіннєвий центр, де будуть вирощувати сіянці за найсучаснішими технологіями. У нас у планах - створити дев'ять таких центрів. До кінця року буде здано центр в Донецькій області і ще 7 таких центрів в різних регіонах України", - пояснив Болоховець.

Крім того, зауважив він, важливо знайти вільні площі для заліснення.

"Для висадки 1 млрд дерев протягом трьох років нам потрібно 170 тис. га земель. Ми знайшли близько 100 тис. га, на яких можна проводити заліснення. Це території, де були втрачені культури, це згарища, незаліснені ділянки. Ми провели роботу з територіальними громадами",- розповів Болоховець.

За розрахунками Держлісагенства, для реалізації поставленого Президентом завдання загалом потрібно близько 6 млрд грн. Агентство може розраховувати на 4 млрд грн власних ресурсів, 2 млрд грн ще потрібно знайти. Це можуть бути як державні кошти, так і кошти бізнесу, зауважив керівник відомства.

Про хід виконання програми можна буде дізнатися на сайті "Зелена країна", підсумував Болоховець.

Читайте також: Абрамовський назвав реальними плани висадити мільярд дерев за три роки

Як повідомляв Укрінформ, у червні Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування екологічного проєкту “Зелена країна”, в рамках якого планують за 10 років збільшити площі лісів на 1 млн га і в найближчі три роки висадити в Україні 1 млрд дерев.

Президентська ініціатива “Зелена країна” ґрунтується на чітких розрахунках, заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. На часі - визначення земельних ділянок, які переводитимуть у Лісовий фонд і заліснюватимуть. При цьому жодних прожектів щодо заліснення пустель чи зміни степових ландшафтів немає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-