Вчителі початкових класів після сертифікації отримають 20% до зарплати — Міносвіти

Вчителі початкових класів після сертифікації отримають 20% до зарплати — Міносвіти

Укрінформ
Педагоги початкових класів, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

З 20 вересня до 12 листопада триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

“Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають надбавку у 20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання”, - ідеться у повідомленні.

“Третій етап сертифікації організовується Державною службою якості освіти України. Цього року процедура його проведення зазнала змін”, - зауважили у Міносвіти.

Зокрема у 2021 році оцінюванню підлягають мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова, емоційно-етична, інклюзивна, здоров’язбережувальна, інноваційна, рефлексивна та інші професійні компетентності, визначені оновленим Професійним стандартом вчителя.

"Карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, призвели до іншого нововведення: спостереження за навчальними заняттями під час сертифікації буде відбуватися з використанням технологій відеоконференцзв’язку", - додали у Міністерстві

Наразі у всіх областях країни відбуваються заходи з підготовки експертів для вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, організовані Державною службою якості освіти.

Читайте також: Троє українських учителів стали лауреатами Global Teacher Award

Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Мета сертифікації − виявити і заохотити вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Перший етап сертифікації вчителів початкової школи 2021 – незалежне тестування фахових знань та умінь педагогів – відбувся у лютому 2021 року, участь у ньому взяли 1622 вчителі, успішно пройшли – 1172. Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності – відбувся у квітні, його успішно пройшов 1171 педагогічний працівник.

Читайте також: Уряд вдвічі збільшив премії для переможців конкурсу «Учитель року»

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти і науки України запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-