В Україні за літо зафіксували п'ять випадків гарячки Західного Нилу

В Україні за літо зафіксували п'ять випадків гарячки Західного Нилу

Укрінформ
В Україні за літо зафіксували 5 випадків захворювання на лихоманку Західного Нилу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

"Протягом літа 2021 року на території України зареєстровано п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Три з них - у Бучанському і Фастівському районах Київської області (жінки 33, 56 і 90 років), один - на території Запорізької області (дівчинка 12 років). Також у Київській області зареєстровано завезений випадок гарячки Західного Нілу з міста Дуала, Республіки Камерун (чоловік 25 років)", - йдеться у повідомленні.

Джерелом місцевих заражень, за даними Центру громадського здоров'я, можуть бути дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус, що викликає гарячку Західного Нілу, передається через укуси комарів та кліщів.

До природних осередків гарячки Західного Нілу в Україні належать території Північно-Західного Причорномор'я (АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська області), а також східні та західні області.

Читайте також: В Індії виявили спалах смертельно небезпечного вірусу Nipah

В ЦГЗ поінформували, що сприйнятливість людини до ГЗН є високою, однак переважають безсимптомне інфікування вірусом і легкі гарячкові форми захворювання. Проте у 20% осіб, що хворіють на ГЗН, розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи ‒ менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі). Вакцин для людей поки нема.

Читайте також: У Конго оголосили спалах менінгіту - понад 120 померлих

Задля профілактики рекомендовано протягом літа та осені користуватись репелентами, у випадку роботи на відкритій місцевості, що знаходиться біля водойм, використовувати захисний одяг.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-