У Польщі проведуть кілька експертиз у справі про смерть українця після затримання поліцією

У Польщі проведуть кілька експертиз у справі про смерть українця після затримання поліцією

Ексклюзив
Укрінформ
Окружна прокуратура у місті Свідніца очікує декількох експертиз у справі смерті 25-річного українця, який помер 30 липня у Вроцлаві після застосування фізичної сили поліцією. Станом на сьогодні справа ведеться за статтею про ненавмисне доведення до смерті, але наразі без висунення безпосередніх звинувачень поліцейським.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив речник Окружної прокуратури міста Свідніца Томаш Орепук.

"Прокуратура очікує на судмедекспертизу щодо причини смерті особи, аудіовізуальну експертизу та оцінку експерта з техніки і тактики дій поліцейських. Без цих експертиз прокуратура не може здійснювати наступних дій",- зазначив Орепук.

Прокурор додав, що попередньо справа кваліфікується як ненавмисне доведення до смерті особи. Однак, у процесі слідства її кваліфікацію може бути змінено.

Читайте також: У Польщі помер українець після затримання поліцією — ЗМІ

За його словами, за рішенням регіонального прокурора у Вроцлаві слідство передано до окружної прокуратури у місті Свідніца, аби уникнути можливого звинувачення в упередженості з огляду на вивчення усіх обставин смерті хлопця, зокрема і поведінки поліцейських, які затримали 25-річного українця і перевозили його до місцевого витверезника.

Після смерті українця і оприлюднення деталей справи у польських ЗМІ комендант поліції у Вроцлаві 1 вересня прийняв рішення про усунення від виконання обов'язків чотирьох поліцейських, які 30 липня затримували українця, а щодо двох з них розпочалася процедура видалення їх із служби в поліції. В офіційній заяві комендант підкреслив, що це рішення прийнято з огляду на "повне несприйняття дій підлеглих функціонерів, що суперечать праву".

Під час спеціально скликаної пресконференції у Сеймі Польщі депутати від фракції лівих сил у четвер виступили з ініціативою проведення негайного контролю щодо дій поліції у контексті смерті українця.

Читайте також: Посвідки на проживання у Польщі мають 277 тисяч українців

Справа смерті 25-річного громадянина України перебуває під контролем Посольства України в РП та Генконсульсва України у Кракові.

Як повідомляв Укрінформ, у Вроцлаві після затримання поліцією і перевезення до витверезника помер 25-річний Дмитро Н. з Немирова Вінницької області. За даними видання Gazeta Wyborcza, яка отримала доступ до даних відеомоніторингу із затримання українця, польські поліцейські застосували до чоловіка неадекватну до ситуації фізичну силу, що і стало причиною смерті хлопця.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-