МОЗ рекомендує скоротити інтервал між двома дозами вакцини CoronaVac

МОЗ рекомендує скоротити інтервал між двома дозами вакцини CoronaVac

Укрінформ
Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"У зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», поступовим зростанням захворюваності в Україні та необхідністю якнайшвидше забезпечити захистом якомога більше українців, Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для ухвалення цього рішення експерти МОЗ проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

За даними різних досліджень, узагальненими Стратегічною консультативною групою експертів, що консультує ВООЗ, після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac проти розвитку симптоматичної форми захворювання коливалась від 51% до 84%, ефективність проти госпіталізації сягала 100%.

Читайте також: МОЗ: CoronaVac у 98% випадків запобігає смертям від COVID-19

Останнє дослідження 3-ї фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

Отже, МОЗ рекомендує медикам, які щеплюють населення, запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. До того ж самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні минулої доби виявлено 1 247 випадків зараження коронавірусом.

За весь час пандемії в Україні підтверджено 2 262 601 випадок COVID-19, одужала 2 194 791 особа. Водночас зафіксовано 53 173 летальних випадки.

Упродовж минулої доби, 11 серпня, проти COVID-19 в Україні прищепили 162 049 осіб.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено проти коронавірусу 4 427 898 людей, з них отримали одну дозу – 4 427 896 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 2 580 552 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 7 008 448 щеплень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-