Україна може робити COVID-вакцинацію з трьох доз, якщо буде необхідність - Ляшко

Україна може робити COVID-вакцинацію з трьох доз, якщо буде необхідність - Ляшко

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість закупівлі ковід-вакцини на 2022-2023 роки, а також проведення третього, бустерного, щеплення проти COVID-19, якщо таку необхідність покажуть клінічні дослідження.

Як передає Укрінформ, про це під час пресконференції, яка відбулася в межах форуму “Україна 30. Децентралізація”, сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Україна буде готова і розглядає можливість закупівлі і на 2022, і на 2023 роки двох доз додаткової вакцини, оскільки ми точно не знаємо, наскільки довго буде тривати імунітет після проведеного щеплення. І ми готові закуповувати цю вакцину, і все у нас для цього готово", - сказав Ляшко.

Він додав, що виробник ковід-вакцини Pfizer наразі проводить клінічні дослідження своєї вакцини на предмет доцільності введення третьої, бустерної, дози вакцини для більш ефективного захисту.

Читайте також: Третя доза вакцини проти ковіду: чи вона потрібна буде?

"У разі, якщо буде прийнято рішення після проведення клінічних досліджень і після реєстрації регуляторами, в тому числі і ВООЗ, щоб після повного комплексу, тобто два щеплення, які ми зробили зараз, потрібно буде третє, бустерне, ...ми вийдемо на одне щеплення (тобто, один курс вакцинації з трьох доз - ред.). Якщо буде прийнято рішення, що тримає (імунітет - ред.) рік два щеплення і після цього треба буде знов зробити повний комплекс — одне щеплення і через 28 днів друге щеплення - ми виходимо і на таке рішення. Україна до цього готова", - сказав Ляшко.

Як повідомлялося, виробник Pfizer заявив, що введення третьої дози вакцини через пів року після другої допомагає сформувати більш ефективну імунну відповідь організму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-