Від сьогодні на кордоні не штрафуватимуть за порушення порядку виїзду з ОРДЛО і Криму

Від сьогодні на кордоні не штрафуватимуть за порушення порядку виїзду з ОРДЛО і Криму

Укрінформ
З 24 липня на кордоні не застосовуватимуть заходи адміністративного впливу до осіб, які з гуманітарних причин порушили порядок в’їзду та виїзду на тимчасово окуповані території України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Зазначається, що сьогодні, 23 липня, офіційно опублікований Закон України №1583, який набирає чинності завтра - 24 липня.

«Законом передбачено, що до громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в’їзду-виїзду не застосовуються адміністративні стягнення та заходи впливу за адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї, якщо такі порушення настали з підстав гуманітарного характеру, визначених Кабінетом міністрів України», - ідеться в повідомленні.

У ДПСУ наголошують, що закон не дозволяє перетинати український кордон у тимчасово закритих пунктах пропуску і не звільняє від відповідальності усіх осіб, які порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

«За це порушення Стаття 204-2 КУпАП передбачає накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 - 5 100 грн). Від завтра заходи адмінвпливу не застосовуватимуть відносно громадян, які здійснили відповідні порушення з підстав гуманітарного характеру», - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підставами гуманітарного характеру є:

- тяжка хвороба, смерть близьких родичів;

- забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення або проходження лікування за наявності тяжких або хронічних хвороб (зокрема інсулінозалежного діабету, онкологічних захворювань, потреби в антиретровірусній, протитуберкульозній терапії);

- виїзд з тимчасово окупованих територій особи, яка має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі, окрім Російської Федерації;

- оформлення дитині документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

- відвідування закладу освіти для навчання, проходження професійно-практичної підготовки, державної підсумкової атестації ;

- возз’єднання сім’ї;

- повернення особи до місця свого проживання (звільнення від відповідальності здійснюється один раз);

- з метою прийняття спадщини.

Зазначений перелік не є виключним і можуть бути враховані інші випадки.

Прикордонники рекомендують особам, які порушили порядок виїзду або в’їзду за підстав гуманітарного характеру під час проходження прикордонного контролю мати із собою документи, які підтверджують ці підстави.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня Президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування під час карантину адміністративних стягнень до громадян України за порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-