У МОЗ назвали найгірший сценарій осінньої COVID-хвилі: кількість хворих може зрости до 40%

У МОЗ назвали найгірший сценарій осінньої COVID-хвилі: кількість хворих може зрости до 40%

Укрінформ
За найгіршим сценарієм восени захворюваність на коронавірусну хворобу COVID-19 може зрости на 30-40%.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі програми "Сніданок з 1+1" сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Delta-штам зазвичай викликає на 30-40% більше госпіталізацій, і, відповідно, на 30-40% буде більше заражень щодо осінньої хвилі (2020 року - ред.). Це найгірший сценарій. Завдяки прискоренню темпів вакцинації або через адекватний епіднагляд це можна буде зменшувати. Але осіння хвиля буде, сподіваємося, що ми будемо йти по реалістичному або оптимістичному сценарію", - сказав Кузін.

Читайте також: Львів вирішив посилити карантин через загрозу Delta-штаму

Головний санлікар зауважив, що вже відомо, що Delta-штам вражає частіше підлітків. Наприклад, за його словами, у Великій Британії зареєстровані випадки інфікування Delta-штамом, пов'язані зі школами або іншими навчальними закладами.

"Тому зараз ми будемо перевіряти саме готовність дитячих інфекційних лікарень", - сказав Кузін.

Окрім цього, за його словами, РНБО рекомендувало прискорити темпи вакцинації і за літній період щепити від COVID-19 максимальну кількість людей, а також оновити алгоритм епідемічного нагляду і посилити потенціал із секвенування зразків.

Як повідомляв Укрінформ, Центр громадського здоров'я не очікує зростання захворюваності на COVID-19 в літній період.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-