Учасники ЗНО отримали результати з чотирьох предметів

Учасники ЗНО отримали результати з чотирьох предметів

Укрінформ
Стали відомі результати зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з української мови, української мови і літератури, історії України та біології.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Сьогодні, 25 червня, на інформаційних сторінках учасників розміщено результати ЗНО і ДПА з української мови, української мови і літератури, історії України та біології. Учасники можуть також завантажити картки результатів і сканкопії бланків відповідей із цих предметів, ідеться в повідомленні.

Учасники ЗНО, які цього року складали тест з української мови і літератури, отримали два результати за шкалою 100-200 балів: з української мови і з української мови та літератури. Кожен із цих результатів учасник тестування зможе використовувати під час вступної кампанії залежно від умов прийому до закладу вищої освіти.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату учасник/учасниця ЗНО може подати апеляційну заяву в письмовій формі до Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів від дня офіційного оголошення результатів з цих предметів, ураховуючи день оголошення. Останній день подання таких заяв щодо результатів ЗНО з української мови, української мови і літератури, історії України та біології – 29 червня. У результаті розгляду апеляційної заяви визначений раніше результат може бути залишений без змін, змінений у бік як збільшення, так і зменшення кількості балів.

В УЦОЯО звертають увагу, що під час тестування з історії України учасники виконували завдання з вибором одного варіанта відповіді, завдання на встановлення відповідності, завдання на встановлення правильної послідовності та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді, а результати виконання завдань фіксували в бланку А, що обробляється машинно. Щоб перевірити правильність встановленого результату, учасникові варто зайти на свою інформаційну сторінку, завантажити сканкопію бланка відповідей, а також картку результатів, порівняти позначки й цифри в бланку відповідей із даними в картці результатів, за потреби скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань. Завдання на встановлення правильної послідовності (№ 27, 28, 57, 58) оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали. Учасник, який побачив, що правильну відповідь, позначену в бланку, неправильно зафіксовано в картці результатів, може подати апеляційну заяву. У такому разі бланк буде перевірено вручну, що дозволить учаснику отримати об’єктивний результат.

Під час тестування з української мови/української мови і літератури учасники працювали не тільки із бланком А, але й із бланком Б, куди вносили відповідь на завдання № 40 / 67. Алгоритм роботи учасників із перевіркою правильності оцінювання відповідей, наданих у бланку А, аналогічний до наведеного для учасників оцінювання з історії України. Щоб переконатися у відповідності оцінювання роботи в бланку Б, учасники мають скористатися схемами оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови/української мови і літератури. Учасники, які складали ЗНО з української мови і літератури і виконували завдання з короткою відповіддю (№ 64‒66) за змістом тексту для читання в бланку відповідей В, можуть скористатися схемою оцінювання завдань відкритої форми з короткою письмовою відповіддю. Якщо, на думку учасника/учасниці, його/її робота була необ’єктивно оцінена, можна також подати апеляційну заяву. У такому разі роботу учасника/учасниці перевіряють повторно три незалежні фахівці, а потім розглядає апеляційна комісія в складі 10 осіб. За бажанням учасник/учасниця може взяти участь в обговоренні своєї роботи під час засідання комісії.

Ознайомитися з таблицями переведення тестових балів у рейтингову оцінку (за шкалою 100−200 балів) і таблицями відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень (за шкалою 1–12 балів) можна в розділі ЗНО-2021.

Читайте також: ЗНО-2021: встановили порогові бали для п'яти предметів

Розподіл учасників ЗНО 2021 року, які подолали поріг «склав/не склав» з української мови, української мови і літератури, історії України та біології, за результатами рейтингового оцінювання за шкалою 100–200 балів наведено у розділі «Звіти/дані. Статистичні дані».

Як повідомляв Укрінформ, основна сесія ЗНО стартувала 21 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-