Парламент ухвалив закон про інститут старост

Парламент ухвалив закон про інститут старост

Укрінформ
Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон щодо розвитку інституту старост.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний закон №4535 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост" проголосували 239 народних депутатів.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що головним завданням прийняття такого документу є удосконалення правового регулювання інституту старост задля подальшого його розвитку.

Згідно з прийнятим документом староста представляє інтереси жителів окремого старостинського округу, здійснює комунікацію між владою та громадою села чи селища. Він організовує різноманітні заходи у своєму окрузі, відстежує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.

Читайте також: На Чернігівщині місцева жителька намагається зберегти школу та відродити село

Ухвалений документ передбачає, що кандидатуру старости вносить на розгляд сільської, селищної чи міської ради сільський, селищний чи міський голова за результатами громадського обговорення, проведеного у межах відповідного старостинського округу. Старосту призначають на час роботи відповідної ради.

Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому окрузі протягом періоду скликання відповідної ради.

Читайте також: Данський муніципалітет поділиться досвідом з українськими громадами

Окрім цього, законом також передбачено, що старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону № 4535 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост" 2 березня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-