«Нігерійський» штам COVID-19 викликає найбільше повторних заражень – епідеміолог

«Нігерійський» штам COVID-19 викликає найбільше повторних заражень – епідеміолог

Укрінформ
Повторне зараження коронавірусом можливе через мутації збудника або особливості імунної системи пацієнта.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

За її словами, повторне зараження можливе через мутації збудника, наприклад, після появи британського та південноафриканського (який ще називають нігерійським) штамів коронавірусу.

«Особливо високу спроможність до повторних заражень – понад 30% - виявлено у нігерійського штаму. На території більшості африканських держав це зараз домінуючий штам», - сказала Виноград.

Читайте також: Вакцина CoronaVac містить усі властиві для коронавірусу антигени – епідеміолог

Вона підкреслила, що для південноафриканського штаму зафіксовані повторні випадки упродовж місяця після перенесеного захворювання.

Ще одним фактором, який може сприяти повторному захворюванню, Виноград назвала особливості імунної системи пацієнта. Вона зауважила, що є низка досліджень, які вказують на вади неспецифічної ланки імунного захисту, наявність дефіциту інтерферонів, з якими пов’язуються повторні випадки інфікування коронавірусом.

Водночас медик зауважила, що на сьогодні немає чіткої відповіді на питання щодо довготривалого зберігання коронавірусу в організмі пацієнта із наступним провокуванням повторного захворювання.

Читайте також: Епідеміолог розповіла, на скільки Україна відстає від плану COVID-вакцинації

«На питання, чи це довготривале збереження збудника з його реактивацією, до сьогодні відповіді немає, хоча окремі дослідження свідчать про те, що при певних станах можливе довготривале збереження збудника без клінічної маніфестації», - сказала вона.

Виноград повідомила, що найменший проміжок між зафіксованими першим захворюванням і повторним становив 19 днів.

За її словами, розглядалося два варіанти пояснення зафіксованих випадків повторного захворювання COVID-19: дійсно повторне зараження або приховане існування в організмі вірусу після перенесеного захворювання. Для розрізнення цих варіантів був прийнятий регламент, згідно якого треба провести секвенування збудника у першому й другому випадку.

Представник МОЗ зазначила, що багатьом державам не вдалося виконати вимоги цього регламенту і, відповідно, підтвердити повторні випадки, в тому числі й через недостатність ресурсів на початку пандемії. «Із понад 100 тисяч випадків, про які пишуть різні джерела інформації, лише поодинокі виставлені як повторні за цими дуже високими критеріями», - сказала епідеміолог.

Читайте також: Найбільшими переносниками коронавірусу є діти - лікарка

Як повідомлялося, у грудні 2020 року Міністерство охорони здоров'я заявило про повторні випадки інфікування на COVID-19 після 3-5 місяців після першого випадку захворювання.

В Україні за минулу добу, 4 квітня, зафіксували 10 179 нових випадків COVID-19. Померли 254 особи, одужали - 4946. За весь час пандемії в Україні захворіло 1 755 888 осіб; одужало – 1 352 139 осіб; летальних випадків – 34 587.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-