Дитячий омбудсмен порадив, як захистити дитину від насильства в інтернеті

Дитячий омбудсмен порадив, як захистити дитину від насильства в інтернеті

Укрінформ
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба дав поради батькам, як захистити дитину в інтернеті від сексуального насильства.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Фейсбуці.

За словами Кулеби, "18 хвилин потрібно злочинцю, щоб змусити дитину відправити її інтимне фото в Інтернеті", при цьому 25% дітей зустрічалися з сексуальним насильством та експлуатацією онлайн.

“Дорослим здається, коли дитина з ними вдома, з нею не трапиться нічого поганого", проте навіть у таких ситуаціях злочинці можуть вчиняти насильство над дитиною, і "це насильство онлайн може переходити в офлайн”, - наголосив Кулеба.

Він навів приклад, коли 31 березня поліція Одеської області повідомила про затримання місцевого жителя за підозрою у ґвалтуванні неповнолітніх. Два роки тому 49-річний чоловік під виглядом молодого хлопця зареєструвався в одній із соціальних мереж і почав спілкуватися із 13-річною дівчинкою. Він змусив її надіслати інтимні фото, після чого почав шантажувати. Чоловік погрожував надіслати фото її батькам, якщо вона з ним не зустрінеться. Через страх дівчинка погодилася на зустріч і запросила його додому, поки мама була на роботі. Вдома у дитини чоловік здійснив над нею сексуальне насильство. Залякування і ґвалтування дитини тривали майже два роки, доки вона не наважилася розповісти про все матері, а та звернулася в поліцію.

Читайте також: Центр дитячого правосуддя планують створити на території резиденції «Конча-Заспа»

Омбудсмен закликав батьків розмовляти з дітьми та вчити їх правил безпечного спілкування в інтернеті.

За словами Кулеби, дорослі мають розповідати дітям, що людина в мережі не завжди та, ким хоче здаватися, і що не можна відправляти свої інтимні фото в інтернеті. Також слід пояснити, що дитину можуть шантажувати, і в такому випадку вона має розповісти про це батькам, а батьки їй допоможуть.

Як зауважив Кулеба, батьки повинні переконати дитину, що вони не засудять і завжди будуть на її боці.

Також дитячий омбудсмен опублікував посилання на освітні відео: проєкт Stop_sexтинг; мультфільми для дітей 4-7 років; для дітей 8-11 років та підлітків 12-15 років.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці торік порушили 410 кримінальних справ за фактами сексуального насильства над дітьми, а з початку цього року - ще 70.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-