Сьогодні – день Служби безпеки України

Сьогодні – день Служби безпеки України

Укрінформ
Сьогодні Служба безпеки України відзначає своє професійне свято.

Як відомо, після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одразу постало питання про ліквідацію в республіці радянської системи органів державної безпеки і створення нових державних інституцій, покликаних захистити її суверенітет та вирішувати інші завдання у сфері забезпечення національної безпеки.

Одним із перших кроків на цьому шляху стало створення комісії з розроблення Концепції органів державної безпеки України. Враховуючи її напрацювання, а також роботу Комісії Верховної Ради по реорганізації органів державної безпеки, 20 вересня 1991 року парламент ухвалив постанову «Про створення Служби національної безпеки України» (СНБ України).

На початковому етапі побудови цього органу було призначено керівництво Служби та її основних структурних підрозділів. Протягом вересня 1991 року – лютого 1992 року розроблено і затверджено штати підрозділів центрального апарату Служби, регіональних органів, органів військової контррозвідки та Інституту підготовки кадрів СНБ України. Далі розпочалося комплектування їх особового складу, який прийняв присягу на вірність Українському народу.

25 березня 1992 року Верховна Рада прийняла Закон «Про Службу безпеки України», і подальша розбудова Служби відбувалась на достатньо чіткому правовому підґрунті.

Читайте також: За сім років СБУ відкрила понад 16,6 тисячі справ про держзраду і тероризм – Баканов

За ці роки Служба Безпеки України зазнала чимало змін і трансформацій, іноді не в кращий бік, але події останнього часу – Революція Гідності та російська агресія на сході нашої країни внесли свої корективи в роботу цієї структури. Нові виклики, які повстали перед країною, спонукають СБУ до реформування, максимальної мобілізації сил та ресурсів, пошуку шляхів вирішення надзвичайно складних задач сьогодення і ретельної підготовки до дня завтрашнього.

Сьогоднішній День відзначається згідно з Указом Президента від 22 березня 2001 року.

Читайте також: СБУ торік заблокувала в соцмережах тисячі спільнот і ботоферм, які працювали на Росію

Сьогодні Служба безпеки України, як ніколи раніше, має чітке розуміння викликів, що постають перед країною, наголосив голова спецлужби Іван.Баканов. 

"Анексія Криму і події на Донбасі стали тим рубіконом, який змусив кожного усвідомити: хочемо зберегти країну та захистити майбутнє наших дітей – маємо ставати сильнішими, вдосконалюватись, діяти на випередження", - зауважив Баканов.

Він нагадав, що СБУ протидіє гібридній війні та міжнародному тероризму, дбає про інформаційну безпеку і захищає об’єкти критичної інфраструктури, нейтралізує хакерські атаки та запобігає багатомільярдним збиткам для бюджету держави.

"Та головне – робимо все можливе, аби показати: в Україні знову запрацював Закон! І кожному, хто його порушив, доведеться відповідати.

Контррозвідка, кіберфахівці, оперативні підрозділи, слідство – кожен співробітник Служби у своїй зоні відповідальності намагається спрацювати максимально ефективно, як частина великої, проте єдиної команди", - наголосив Баканов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-