Сьогодні - Всесвітній день метеорології

Сьогодні - Всесвітній день метеорології

Укрінформ
Сьогодні відзначається Всесвітній день метеорології – професійне свято метеорологів усіх країн.

Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а також задля поглиблення розуміння значущості такої праці.

Сама ВМО була заснована в 1950 році як компетентний орган ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. До складу ВМО входить 191 країна, зокрема й Україна, яка представлена Українським гідрометцентром.

Читайте також: В ООН розповіли, як погода впливає на поширення коронавірусу

Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, адже небезпека від них становить майже 90% від загального числа природних катаклізмів. Зусиллями своїх членів ВМО забезпечує прогнози і ранні попередження про подібні небезпеки, аби сприяти запобіганню і пом'якшенню наслідків від лих, порятунку життів людей, зменшенню масштабів шкоди майну і навколишньому середовищу шляхом більш ефективного управління ризиками.

Читайте також: Відродження лісів допоможе у відновленні після пандемії - ООН

Тема Всесвітнього метеорологічного дня 2021 року – «Океан, наш клімат і погода» - зазначає прагнення ВМО об'єднати океан, клімат і погоду в рамках системи Земля. Він також знаменує початок Десятиліття науки про океан в сфері сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй (2021-2030).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-