У Молдові поновлять судові слухання про екстрадицію Чауса — САП

У Молдові поновлять судові слухання про екстрадицію Чауса — САП

Укрінформ
Після відмови Верховного суду Молдови у наданні політичного притулку колишньому українському судді Миколі Чаусу, суд першої інстанції цієї країни продовжить слухання справи про його екстрадицію.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

“Верховний суд Молдови відмовив Чаусу у політичному притулку, тепер суд першої інстанції розглядатиме питання про його екстрадицію”, - сказав він.

Як нагадав Грищук, раніше суд першої інстанції зупинив розгляд справи про екстрадицію Чауса до винесення остаточного рішення стосовно його оскарження відмови президента Молдови Ігоря Додона у наданні політичного притулку.

В.о. керівника САП вважає, що, за оптимістичним прогнозом, розгляд справи Чауса у Молдові може тривати іще близько року, оскільки після рішення першої інстанції є можливість його оскарження у апеляційному і касаційному порядку.

Читайте також: Молдова остаточно відмовила у притулку українському судді Чаусу

Як повідомляв Укрінформ, 3 березня колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Верховного суду Молдови відмовила в наданні політичного притулку українському судді Миколі Чаусу, який з 2016 року ховається в Молдові.

На території Молдови Чаус спочатку знаходився нелегально, нібито під патронатом держбезпеки Молдови. Потім він офіційно здався молдавській владі. Тодішній президент Молдови Додон відмовив йому в наданні політичного притулку, але Чаус оскаржив це рішення в суді.

Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну «Олімпія» і пересувався містом на автомобілі Mercedes чорного кольору з номером 222 і відвідував Святогеоргіївську церкву. Молдавські журналісти навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.

9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-