Середня пенсія до 7 тисяч: Лазебна заявила про розроблену систему

Середня пенсія до 7 тисяч: Лазебна заявила про розроблену систему

Укрінформ
Міністр соціальної політики Марина Лазебна стверджує, що розробила систему, за якою не зростатиме дефіцит Пенсійного фонду. Щобільше, за попередніми розрахунками, пенсії можна буде збільшити у 1,5-3 рази.

Як повідомляє Укрінформ, про це Лазебна заявила на нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського в ОП.

"Середня пенсія зросте з 3500 до 7000 гривень. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину. Добре, якщо у людини нарешті з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат", – сказала Лазебна.

Також вона зазначила, що відомство активно працює з Міністерством цифрової трансформації над запровадженням електронних сервісів у соціальній сфері – 125 послуг можна буде отримати онлайн.

Своєю чергою Зеленський додав, що Україна має стати країною, де зручно та затишно буде всім. "Старше покоління має бути забезпечене гідними пенсіями. Ми маємо допомагати малозабезпеченим і соціально, і мотивувати до офіційного працевлаштування", – наголосив глава держави.

Крім питання пенсійного забезпечення, на нараді також обговорили, зокрема, стратегію розвитку системи охорони здоров’я.

Читайте також: Для забезпечення достойних пенсій треба вводити накопичувальну систему – Шмигаль

"Наша мета – це здоровий українець. У кожного нашого громадянина має бути доступ до високоякісних медичних послуг. Нам треба забезпечити фінансування медичних закладів і, звісно, гідні зарплати наших медиків", – заявив Президент.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов представив систему переходу до ефективної страхової медицини, диверсифікації джерел та збільшення фінансування галузі, розбудови нових закладів для надання високоспеціалізованих послуг.

«Наша стратегія містить як великі напрямки розвитку медицини, наприклад підвищення якості медичної продукції, ліків, безперебійний доступ до інноваційних лікарських засобів, стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, так і деталізовані програми – як-от зменшення кількості жіночих онкологічних захворювань, покращення надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними хворобами», – розповів очільник МОЗ.

Степанов також акцентував на важливості гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері обігу лікарських засобів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-