У Штатах вперше за 17 років можуть відновити страту на федеральному рівні

У Штатах вперше за 17 років можуть відновити страту на федеральному рівні

Укрінформ
Верховний суд США в понеділок прийняв рішення, яке створює можливості для відновлення смертельної кари в країні на федеральному рівні.

Про це повідомляє USA Today.

"Верховний суд у понеділок створив можливості для того, щоби адміністрація Трампа вперше за 17 років відновила страти на федеральному рівні", - зазначає видання.

Судді відмовили позивам чотирьох засуджених убивць, які виступали проти застосування пентобарбіталу під час страти, мотивуючи це тим, що він дозволений не в усіх штатах.

Минулого року генеральний прокурор США Вільям Барр оголосив, що уряд проведе перші смертельні екзекуції з 2003 року. Після цього четверо засуджених подали позов.

Читайте також: Мінюст США вперше за 17 років заявив про відновлення смертної кари

Чотирнадцять штатів на чолі з Арізоною стали на бік Мін'юсту, наголосивши, що пентобарбітал "є швидким чинним барбітуратом, який може гарантовано викликати й підтримувати стан коми, що робить людину нечутливою до болю".

Усього з 1970 року в Сполучених Штатах страчено понад 1,5 тисяч в'язнів, причому майже 40% у штаті Техас.

Нагадаємо: смертна кара застосовується в США у 28 штатах з 50. Конгрес США своїм актом встановив, що вища міра може застосовуватися тільки до злочинців, які вчинили жорстокі вбивства з обтяжувальними обставинами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-