Новий глава Інституту нацпам’яті назвав основним завданням декомунізацію

Новий глава Інституту нацпам’яті назвав основним завданням декомунізацію

Укрінформ
Нагальними завданнями Українського інституту національної пам’яті є завершення процесу декомунізації, визнання на міжнародному рівні Голодомору геноцидом, а також протидія російській агресії.

Про це сказав новий очільник УІНП Антон Дробович в інтерв’ю Deutsche Welle.

“Це декомунізація, передусім, слід її закінчити. По-друге, це завершення процесу визнання Голодомору геноцидом українського народу на міжнародній арені. Тобто, продовження зусиль у цьому плані - збільшення кількості країн, які це визнають. І, можливо, навіть уточнення міжнародного законодавства щодо цього питання. Зокрема, йдеться про 260 (III) резолюцію Генасамблеї ООН. І третій блок - це посилення ролі Інституту в протидії російській агресії, зокрема, щодо боротьби з історичними міфами, які породжують ворожнечу в українському суспільстві”, - зазначив Дробович.

Читайте також: Знайомтесь, Антон Дробович - наступник Володимира В’ятровича на чолі УІНП

Щодо декомунізації він зауважив, зокрема, що Інститут нацпам'яті здійснював її “доволі виважено, часто це був дуже академічний підхід з відповідним громадським обговоренням”.

“Але на деяких етапах, наприклад, по-варварськи знищували якийсь мистецький об'єкт радянського часу - для звільнення просторів тощо. І це, мовляв пояснювалося, декомунізацією. Такі дії зробили їй не зовсім добру славу. Відповідно, існує брак обговорення щодо методів. Багато хто думає, що декомунізація - це якийсь примусовий процес, де ніхто ні з ким не радиться. Ні. Наше завдання чітко і доступно показати, що все має відбуватися поступово, у постійному спілкуванні з громадами”, - підкреслив голова УІНП.

Він також додав, що не створений ще досі галузевий архів репресивних органів, а це важлива частина декомунізації, бо доступ до матеріалів цих радянських органів багато в чому проливатиме світло на злочини комуністичного режиму. Також іще далеко не завершене питання декомунізації щодо типів мислення, які панують.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-