Нацслужба здоров'я фінансуватиме лікування ВІЛ-інфікованих з 2020 року

Нацслужба здоров'я фінансуватиме лікування ВІЛ-інфікованих з 2020 року

Укрінформ
СНІД-центри та інші медзаклади, які надають послуги з лікування, діагностики та супроводу ВІЛ-інфекції мають вчасно пройти процес автономізації, щоб отримувати кошти за пацієнтів від НСЗУ відповідно до другого етапу медреформи у 2020 році.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

“Важливо пам’ятати, що в центрі змін та реформ стоїть пацієнт. Ми плануємо оптимізувати медичну допомогу так, щоб пацієнти отримували її вчасно та якісно, не переймалися, що нові правила функціонування можуть залишити їх без ліків чи лікування. Тому наша першочергова мета — вчасно підготувалися до змін у 2020 році, щоб вони не захопили нас зненацька”, — наголосив гендиректор Центру громадського здоров’я України Володимир Курпіта.

Він зазначив, що зміни, котрі впроваджуються у сфері лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, йдуть паралельно із загальною трансформацією галузі охорони здоров’я. Перехід на державне фінансування має формуватися за правилами Національної служби здоров’я України (НСЗУ) — єдиного фінансового оператора медичних послуг.

З наступного року система охорони здоров’я переходить із кошторисного принципу фінансування до моделі стратегічних закупівель. Відповідно до нього, НСЗУ оплачуватиме надання послуг тим медичним закладам, з якими буде укладено договір на надання медичної амбулаторної та стаціонарної допомоги.

Наразі НСЗУ формує пакети медичних послуг, що фінансуватимуться державою. Кожний пакет — це перелік послуг, які пацієнт отримуватиме безоплатно. Обсяг фінансування кожного пакету затверджуватиметься Верховною Радою України.

Читайте також: З ВІЛ-інфекцією живуть понад 244 тисяч українців - Супрун

Для фінансування медичної допомоги у сфері ВІЛ/СНІДу Центр громадського здоров’я спільно з НСЗУ сформував 4 пакети послуг: лікування та супровід осіб з ВІЛ; лікування з використанням замісної підтримувальної терапії (ЗПТ); спеціалізована стаціонарна медична допомога; паліативна медична допомога.

Детальніше ознайомитися з пакетами послуг — їх обсягом, вимогами до надавача та ключовими показниками ефективності надання послуг можна за посиланням.

Договір з НСЗУ можуть укласти як комунальні, так і приватні медзаклади та отримати фінансування в рамках надання послуг за тим чи іншим пакетом. Для цього медзаклад має відповідати вимогам, зазначеними в пакеті, приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я та укласти договір з НСЗУ. Для державних закладів обов’язковою умовою є автономізація — зміна статусу бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-