Нацрада не продовжила ліцензію регіональним телеканалам, які ретранслювали “112.Україна”

Нацрада не продовжила ліцензію регіональним телеканалам, які ретранслювали “112.Україна”

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 26 вересня розглядає питання щодо продовження строку ліцензії п'яти регіональним телеканалам, що мовлять під логотипом "112 Україна". Наразі відмовлено у продовженні ліцензії телеканалам “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та "Лідер ТВ".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як нагадали члени Нацради, про сам канал "112" не йдеться, він буде продовжувати мовити на супутнику. Зокрема, зазначалось, що телеканал "112.Україна" має супутникову ліцензію і транслюється в кабельних мережах. У продовженні ліцензії на цифрове ефірне мовлення відмовлено регіональним телеканалам, які ретранслювали "112.Україна".

Як повідомляв Укрінформ, 19 вересня Національна рада винесла чергове попередження п’яти регіональним компаніям, що мовлять з емблемою “112 Україна” через порушення умов ліцензій і визначених програмних концепцій мовлення. Регулятор зобов’язав ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» упродовж місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства. Далі Національна рада, щоб з’ясувати, чи виправлені порушення, може призначити компаніям позапланові перевірки і застосувати санкції, передбачені чинним законодавством.

Перевіркою Національної ради, зокрема, вчергове зафіксовано, що зазначені мовники, які отримали ліцензії на конкурсі, більше як чотири роки тому, самовільно змінили власні програмні концепції і відтоді ретранслюють телеканал «112 Україна», хоча мають зовсім інші зобов’язання і повинні забезпечувати місцевою інформацією саме ті регіони, на які вони мають мовити відповідно до своїх ліцензій. Члени Національної ради також зауважили на тому, що телеканал «112 Україна», а отже й п’ять цих телеканалів, поширюють спотворену інформацію про те, що в каналу «112 Україна» регулятор забирає ліцензію.

Читайте також: У Нацраді кажуть - це неправда, що ліцензію забирають саме у каналу “112”

Насправді канал має супутникову ліцензію, і до неї претензій немає. Інші мовники є регіональними, і через порушення умов власних ліцензій позбавили жителів своїх регіонів можливості отримувати локальний контент про події місцевого значення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-