Освітній омбудсмен розповів, куди звертатись батькам для розв'язання проблем у школі

Освітній омбудсмен розповів, куди звертатись батькам для розв'язання проблем у школі

Відео
Укрінформ
У разі виникнення проблем у школі їх треба намагатися вирішити на місці, а потім вже звертатися до центральних профільних відомств.

Про це в ефірі Громадського розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

"Чим на нижчому рівні вирішується проблема, тим вона буде вирішена якісніше. У нас у суспільстві низька правова культура і правова обізнаність. У нас люди вважають: я напишу скаргу одразу кудись в міністерство, якщо, наприклад, вчителька не дала дитині води напитися", — сказав він.

Читайте також: СБУ та Нацполіція посилили охорону шкіл

Горбачов зазначив, що в цій ситуації є два «смішних моменти». По-перше, ця скарга все одно повернеться до вчительки, бо такі правила. По-друге, запитання до батьків, чому не можна було звернутися до самої вчительки.

"Є якесь викривлене сприйняття школи, я це чітко бачу. Більшість вчителів абсолютно адекватні люди. І якщо поговорити, пояснити, то дуже часто це спрацьовує. Не завжди, на жаль, але часто", — наголосив омбудсмен.

Читайте також: Кабмін затвердив ексмера Варшави бізнес-омбудсменом України

Він додав, що й більшість директорів теж нормальні люди, до яких можна звернутись. Загалом, як радить Горбачов, треба намагатися розв'язувати проблему "знизу до верху": спочатку на рівні школи, населеного пункту і так далі, а потім вже звертатися до центральних органів.

Нагадаємо: Горбачов став першим в історії України освітнім омбудсменом, його призначили на посаду у серпні 2019 року. У нового омбудсмена є своя служба чисельністю 15 людей. Вона займається зверненнями громадян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-