США допоможуть у розшуку українців-ветеранів в'єтнамської війни

США допоможуть у розшуку українців-ветеранів в'єтнамської війни

Укрінформ
Україна і США спільно займатимуться пошуком українських ветеранів радянських часів, які воювали чи проходили службу у В'єтнамі.
Це передбачено Меморандумом про взаєморозуміння, який підписали Міністерство у справах ветеранів України та Управління Міністерства оборони США з розшуку військовополонених та зниклих безвісти, повідомила у Facebook міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

"Хочу повідомити, що підписано ще один міжнародний документ! Це меморандум про взаєморозуміння між Міністерством у справах ветеранів України та Управлінням Міністерства оборони США з розшуку військовополонених та зниклих безвісти. Відповідно до документа, учасники мають намір, у рамках українського та американського законодавств, а також за допомогою наявних ресурсів, залучатись до пошуку українських ветеранів радянських часів, які брали участь у бойових діях у В’єтнамській війні у 1959-1975 рр., або які проходили військову службу у В’єтнамі в 1975-1986 рр", - написала Фріз.

Читайте також: Рада посилила відповідальність за наругу над могилами захисників України

Крім цього, за її словами, документ передбачає надання доступу до цих ветеранів з метою інтерв’ювання щодо наявної в них інформації про військові операції, під час яких військові США потрапили у полон або зникли безвісти. Планується також проведення спільних засідань учасників, пов’язані з питаннями, охопленими цим Меморандумом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-