Монетизація пільг на оплату комуналки стартує з 1 жовтня

Монетизація пільг на оплату комуналки стартує з 1 жовтня

Укрінформ
В Україні з 1 жовтня починається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це інформують в Мінсоцполітики.

“З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова”, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Читайте також: Гройсман каже, що уряд планує монетизувати всі пільги

У відомстві інформують, що для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

“Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили та час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Монетизація субсидій: яка доля чекає злісних боржників

Також зазначається, що пільги у готівковій формі призначатимуться усім охочим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Опрацювавши отримані реєстри, Мінсоцполітики надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Таким чином, наголошують у відомстві, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку в будь-який час.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-