Філарет заявляє, що йому обіцяли керівництво Церквою після отримання Томосу

Філарет заявляє, що йому обіцяли керівництво Церквою після отримання Томосу

Укрінформ
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що на Об'єднавчому соборі 15 грудня йому обіцяли керівництво Українською церквою й після отримання Томосу про автокефалію.

Про це він заявив на прес-конференції в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Була домовленість не тільки з Єпіфанієм і президентом, а й з усіма архієреями на Архієрейсьокму соборі, що після отримання Томосу я як Патрарх буду керувати церквою всередині України, а назовні буде представляти цю церкву митрополит Єпіфаній. Така була домовленість. Для того, щоб зберегти єдність, треба виконувати домовленості", - сказав Філарет.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, чи були ці зафіксовані домовленості у якихось документах, Філарет зазначив, що вони були між ним і Єпіфанієм "тільки на словах".

Почесний патріарх також заявив про необхідність скликання Архієрейсьокго собору для внесення змін до статуту Православної церкви України.

"Це (скликання собору - ред.) обов'язково повинно бути. Треба в статут, який зареєстрований державними органами, внести зміни і доповнення і цим статутом керуватися. Той статут, який був прийнятий на Об'єднавчому соборі 15 грудня, це статут грецької церкви, і дія його закінчується отриманням Томосу", - сказав Філарет.

Як повідомлялося, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Читайте також: Філарет підтвердив бажання відновити Київський патріархат

Наступного дня після Об'єднавчого собору (на якому обрали предстоятеля ПЦУ Епіфанія) речник КП архієпископ Євстратій Зоря заявив, що Київський патріархат та Автокефальна церква об'єдналися та постановили про саморозпуск.

Проте 14 травня 2019 року колишній очільник УПЦ КП, а нині почесний патріарх ПЦУ Філарет у своєму зверненні до православної пастви заявив, що відмова від статусу Патріархату була ситуативною. До цього він додав, що ліквідувати КП може лише помісний собор церкви, який її створив. Оскільки такого собору не проводили, а Київський Патріархат, за словами Філарета, досі "зареєстрований в державних органах", тож Київський Патріархат продовжує діяти, наполягає почесний патріарх ПЦУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-