Епіфаній сказав, що саме прискорить надання патріархії ПЦУ

Епіфаній сказав, що саме прискорить надання патріархії ПЦУ

Укрінформ
Відсутність патріархату не принижує нашої честі та гідності, бо це є почесне звання. Головне - УПЦ є незалежною церквою, яка має право приймати самостійні рішення.

Про це заявив під час зустрічі з журналістами у Львові глава УПЦ Блаженнійший Епіфаній.

«Ми є незалежною автокефальною помісною православною церквою, але в статусі митрополії. Це була вимога Вселенського патріарха, бо ми маємо отримати визнання іншими помісними православними церквами того акту, який він звершив щодо нашої церкви. Але це не принижує нашої честі і гідності. Бо ми знаємо, що і серед інших православних церков є чимало таких, які не одержали статусу патріархату. Ми є повноцінною Українською православною церквою, яка займає почесне місце серед інших православних церков і тепер нам потрібно підтвердити статус автокефалії. Якщо ми об’єднаємося і створимо Єдину помісну православну церкву, яка об’єднає усіх православних християн в Україні, то навіть і з боку Вселенського патріарха були заяви, що у майбутньому ми зможемо досягти вищого статусу - статусу патріархату», - зазначив Епіфаній.

За словами Владики, статус патріархату - це тільки почесний статус, але у правах усі церкви є рівними. Чи то з Румунської, чи з Болгарською церквами, які мають патріархат, УПЦ, згідно з правами, є рівною. Статус не впливає на ухвалення самостійних рішень без втручання з боку інших релігійних центрів.

Читайте також: Епіфаній прокоментував заяву Зеленського щодо підтримки ПЦУ

«Тому ми не ставимо питання про те, що маємо обов’язково бути патріархатом. Ми є незалежною церквою і на цьому етапі прагнемо визнання інших православних церков», - сказав Епіфаній.

Глава УПЦ перебуває у Львові з дводенним архіпастирським візитом. Напередодні він зустрівся із керівниками міста та області, очолив молебень в одному із православних храмів міста, а 11 квітня взяв участь у науковій конференції, присвяченій Томосу, у Львівському аграрному університеті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-