Аліментник і за кордоном не сховається від виплат - Мін'юст

Аліментник і за кордоном не сховається від виплат - Мін'юст

Укрінформ
Рішення суду України про стягнення аліментів підлягає виконанню й на території іншої країни після його визнання.

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, інформує прес-служба Мін’юсту.

«Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. З метою звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України», - розповіла про порядок дій Глущенко.

Вона зазначила, що серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів, що створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні.

«Переїзд дитини або батька-платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько – за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини», - сказала заступник міністра юстиції.

Читайте також: У свідоцтві про народження кожної п’ятої дитини в країні не вказується батько

Водночас Глущенко уточнила, що у більшості випадків клопотання про визнання і виконання рішення суду України за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції надсилаються до Міністерства юстиції для подальшого відправлення компетентним іноземним органам.

Заступник міністра наголосила, що виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до законодавства цієї країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-