Порошенко підписав указ про відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги

Порошенко підписав указ про відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги

Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

Відповідний указ №99/2019 опублікований на сайті глави держави.

Документ підписано "з метою вшанування подвигу українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні, належного відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України".

Президент доручив Кабінету міністрів розробити, затвердити і забезпечити виконання плану заходів із підготовки та відзначення цих пам’ятних днів, організувати патріотичні заходи та здійснити заходи із поліпшення умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед інвалідів війни, учасників бойових дій, сімей загиблих у Другій світовій війні.

МЗС, згідно з указом, має забезпечити організацію роботи у державах перебування дипустанов України з висвітлення ролі та внеску українського народу у перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.

Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії, СБУ Службі безпеки України, обласним, Київській міській державним адміністраціям глава держави доручив ужити в межах компетенції заходів із забезпечення порядку, безпеки та прав громадян під час проведення масових заходів.

Крім того, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено розробити за участю представників громадських організацій ветеранів війни і затвердити регіональні плани заходів із відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, інших пам'ятних дат, пов'язаних із Другою світовою війною.

Також місцеві адміністрації мають вжити додаткових заходів щодо поліпшення соціального, медичного та інших видів обслуговування ветеранів війни, надання їм необхідної адресної підтримки, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб.

Читайте також: Україна "не вириває" радянське минуле з історії, а переосмислює його - В’ятрович

Як повідомлялося, в Україні, як і у багатьох країнах світу, Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни, відзначаються 8 та 9 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-