ДБР ініціює обрання нового складу Ради громадського контролю

ДБР ініціює обрання нового складу Ради громадського контролю

Укрінформ
Державне бюро розслідувань ініціює обрання нового складу Ради громадського контролю 18 березня.

Про це зазначив під час круглого столу в Укрінформі директор ДБР Роман Труба.

"Перший склад Ради громадського контролю при ДБР було обрано у квітні минулого року. За 30 днів до завершення дії складу РГК бюро приймає рішення про оголошення нових виборів. Мною у понеділок буде прийнято таке рішення, я зроблю оголошення про початок процедури проведення конкурсу на новий склад Ради громадського контролю", - сказав він.

Труба розповів, що минулого разу склад РГК обирався під час проведення установчих зборів, однак протягом останнього року шляхом дискусій було вирішено обирати новий склад ради через онлайн-голосування.

"Обрання шляхом онлайн-голосування значно розширює права громадян обрати тих людей, які протягом певного часу представляють інтереси громадськості", - зазначив Труба.

Онлайн-голосування для ДБР проведе ГО "Електронна демократія".

Участь у конкурсі до Ради громадського контролю ДБР можуть брати до трьох членів однієї громадської організації, яка спеціалізується на правозахисній діяльності. Для цього громадській організації потрібно подати фінансовий звіт за минулий рік.

"Цей документ дасть змогу зрозуміти, наскільки активно громадська організація проводила свою діяльність за попередній період часу", - наголосив Труба.

Читайте також: ДБР викличе на допит заступника директора НАБУ Углаву

Документи подаються онлайн на електронну пошту або через онлайн-форму реєстрації кандидата. Рейтингове голосування громадян за кандидатів до РГК триватиме 24 години та є безкоштовним. У результаті до РГК пройдуть 15 кандидатів, які наберуть найбільше голосів.

Голосувати за кандидатів можна буде лише на території України через надсилання смс-повідомлень.

Як відомо, РГК є колегіальним консультативно-дорадчим органом, який забезпечує цивільний контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань. РГК сприяє взаємодії бюро з громадськими об’єднаннями з питань, пов’язаних з діяльністю відомства. Також РГК заслуховує інформацію про діяльність ДБР, проводить аналіз стану виконання завдань бюро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-