Убитий ювелір Кисельов забрав із Держсховища майже 400 кілограмів коштовностей

Убитий ювелір Кисельов забрав із Держсховища майже 400 кілограмів коштовностей

Ексклюзив
Укрінформ
Засновник ТОВ "ЮВК-Агат" Сергій Кисельов, якого вбили у Києві 5 березня, до кіця січня поточного року забрав з Державного сховища дорогоцінних металів і каміння основну частину догороцінностей, які вилучили у нього правоохоронці під час обшуку на підприємстві у 2010 році.

Про це повідомили у столичній прокуратурі у відповідь на запит Укрінформу.

"У період з 23 червня 2018 року по 24 січня 2019 року Кисельову С.К., у тому числі на підставі його звернень до прокуратури, повернуто значну частину вилучених цінностей, що знаходились на тимчасовому відповідальному зберіганні в Державному сховищі", - йдеться у відповіді.

Водночас із власних джерел у правоохоронних органах Укрінформу стало відомо, що Кисельов забрав у цей період часу 25 посилок з раніше вилученими дороцінностями загальною масою 373,312 кг. Іще три посилки вагою 21,33 кг він забрати не встиг.

У прокуратурі у відповіді на запит повідомили, що згадані цінності були вилучені під час обшуків 30 липня 2010 року у приміщеннях ТОВ "ЮВК-Агат", ТОВ "ЮВК-Онікс", ТОВ "Ю.В.К.-Агат" і ТОВ "Альянс-СК" у Києві по вулиці Фрунзе, 102. Слідчі дії відбулися на підставі постанови заступника начальника відділу Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ. Загалом під час згаданих обшуків правоохоронці вилучили бухгалтерські документи згаданих підприємств, понад 50 тис. одиниць ювелірних виробів загальною масою близько 400 кг, 1 млн 329 тис. доларів, а також державні клейма з відбитками.

При цьому у відомстві зазначили, що вилучені під час обшуків на підприємствах 1 млн 329 тис. доларів були повернуті Кисельову ще 17 серпня 2011 року.

У прокуратурі повідомили, що слідчі дії на підприємствах Кисельова у 2010 році були проведені у рамках порушеної кримінальної справи. Службовим особам ТОВ «ЮВК-Агат» інкримінували підроблення документів та здійснення господарської діяльності з виготовлення та реалізації ювелірних виробів з порушенням умов ліцензування. Спочатку слідство проводило ГСУ МВС, але 28 березня 2012 року справу передали до Головного управління МВС у місті Києві. 4 листопада 2014 року 248 томів направили для організації подальшого розслідування до слідчого відділу Подільського райуправління ГУ МВС у місті Києві.

"На даний час досудове розслідування здійснюється за фактом підроблення звіту про операції з дорогоцінними металами за 4-й квартал 2008 року ТОВ "ЮВК-Агат", - йдеться у повідомленні столичної прокуратури. Водночас слідство закрило епізоди, у яких раніше інкримінувалися виготовлення та реалізація ювелірних виробів з порушенням умов ліцензування.

Читайте також: Убитий Кисельов не був свідком у справі “діамантових прокурорів” - ГПУ

Як повідомлялося, 5 березня у Києві у своєму автомобілі був убитий засновник ТОВ "ЮВК-Агат" Сергій Кисельов. Поліція розглядає кілька версій скоєння злочину, основна з яких – убивство з корисливих мотивів.

Колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе повідомив, що Кисельов був свідком в одному з кримінальних проваджень відносно екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, справу відносно якого у ЗМІ прозвали "справою діамантових прокурорів". У 2015 році під час обшуку у Корнійця правоохоронці знайшли діаманти. Згодом ювелір Кисельов упізнав у них ті, які були у нього вилучені під час обшуків у 2010 році. За цим фактом ГПУ порушила справу, однак про підозру у даному провадженні повідомлено нікому не було.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-