Уряд затвердив план боротьби зі стійкістю до антибіотиків

Уряд затвердив план боротьби зі стійкістю до антибіотиків

Укрінформ
Кабмін затвердив Національний план дій боротьби з антибіотикорезистентністю - стійкістю до протимікробних препаратів.

“Сьогодні на засіданні уряду було затверджено Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проблема антимікробної резистентності в усьому світі набула критичного значення, тому в 2015 році резолюція 68 Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я затвердила Глобальний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

“З метою узгодженого та комплексного підходу на глобальному, національному та регіональному рівнях у рамках концепції "Єдине здоров’я", що передбачає участь різних суб’єктів господарської діяльності та секторів, таких як медицина і ветеринарія, сільське господарство, охорона довкілля та споживачі серед населення, Україна вирішила приєднатися до заходів, визначених Глобальним планом" - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Єврокомісія ще раз нагадала про наслідки частого вживання антибіотиків

Експерти сподіваються, що завдяки заходам удасться забезпечити раціональне використання протимікробних препаратів у сферах охорони здоров’я, ветеринарної медицини та харчової промисловості відповідно до найкращих світових та європейських практик.

“Планується також впровадити дієву систему епідеміологічного нагляду за антимікробною резистентністю і забезпечити її інтеграцію до загальноєвропейської мережі, мінімізувати ризики формування та поширення внутрішньолікарняних штамів мікроорганізмів, які мають стійкість до протимікробних препаратів.

Також буде узгоджено з вимогами ЄС лабораторну діагностику інфекційних недуг та визначення чутливості мікроорганізмів до протимікробних препаратів. Буде запроваджено наукові дослідження з проблем антимікробної резистентності та новітніх методів діагностики у координації з провідними європейськими та світовими центрами”, - зазначили у ЦГЗ.

Повідомляється, що план було розроблено МОЗ України разом із фахівцями ЦГЗ на виконання підпункту 6 пункту 2 Розпорядження Кабінету міністрів №560 від 18 серпня 2017 р. "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи громадського здоров’я", пункту 21 розділу ІІІ Плану пріоритетних дій уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів №275 від 3 квітня 2017 р. "Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій уряду на 2017 рік".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-