ВРП розгляне звільнення судді Вищого госпсуду Ємельянова

ВРП розгляне звільнення судді Вищого госпсуду Ємельянова

Укрінформ
Артура Ємельянова пропонується звільнити з посади через скоєння істотного дисциплінарного проступку і грубе нехтування обов’язками.

Як зазначається в порядку денному Вищої ради правосуддя на вівторок, Ємельянова пропонується звільнити на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції

Раніше рішенням Другої дисциплінарної палати ВРП від 4 червня 2018 року Артура Ємельянова було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у вигляді внесення подання про звільнення з посади судді.

Друга дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що, “перебуваючи на посадах голови Ради суддів господарських судів України та заступника голови Вищого господарського суду, суддя Ємельянов, використовуючи своє службове становище, 7 лютого 2014 року прибув на збори суддів господарського суду міста Києва та під час свого виступу на вказаній нараді здійснив неправомірний вплив на безсторонність суддів господарського суду міста Києва, зокрема на суддю Аллу Пригунову, а також шляхом спонукання та тиску здійснив втручання у процес здійснення судочинства суддею господарського суду Києва Пригуновою у справах, що перебували у її провадженні в період до 2014 року, у яких, як він зазначав, вбачається “державне питання”.

Читайте також: ВРП звільнила з посад чотирьох суддів

У рішенні Другої дисциплінарної палати також зазначалося, що дії Ємельянова у період 2013-2014 рр свідчать про його втручання у процес здійснення судочинства суддею господарського суду Києва Пригуновою, вирішення конкретних судових справ, перешкоджання здійсненню судами правосуддя на визначених законом засадах, тиск на суддів шляхом спонукання, погроз, шантажу та іншого протиправного впливу.

Ємельянов оскаржив це рішення. Проте ВРП 15 січня 2019 року відхилила його скаргу і залишила попереднє рішення дисциплінарної палати без змін.

Як повідомлялося, Генпрокуратура у жовтні 2016 року оголосила підозру у вчиненні злочинів суддям Вищого господарського суду Артуру Ємельянову і Віктору Татькову, які в 2011-2014 роках обіймали посади голови суду та заступника голови. За даними ГПУ, судді підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-