Православна церква Румунії готова визнати ПЦУ за однієї умови

Православна церква Румунії готова визнати ПЦУ за однієї умови

Укрінформ
Священний Синод Румунської православної церкви готовий розглянути питання про визнання Православної церкви України в обмін на гарантії забезпечення прав і свобод румунських православних в Україні.

Про це поінформували в прес-службі Румунської патріархії за підсумками засідання Священного Синоду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Необхідно отримати письмові гарантії від церковних і державних органів влади України про те, що етнічну і мовну ідентичність румунів, які проживають в Україні, буде збережено, а румуномовні православні матимуть можливість не тільки об'єднуватися в румунські православні парафії, а й мати можливість розвивати духовні відносини з Румунським патріархатом, тобто отримувати підтримку, в тому числі літургійні та богословські книги їхньою рідною румунською мовою», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: ПЦУ створила місію, яка опікуватиметься українськими політв'язнями

Підкреслюється, що крім цього, необхідна справжня консультація з румунськими православними в Україні, які зацікавлені у збереженні своєї етнічної та мовної ідентичності.

Зазначається також, що після проведення відповідних консультацій Священний Синод висловить свою офіційну позицію щодо визнання Православної церкви України.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 15 грудня 2018 року відбувся об'єднавчий собор, на якому предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

3 лютого в Софії Київській відбулася церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України митрополита Київського і всієї України Епіфанія, яка завершила всі процедури, що затверджують автокефалію ПЦУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-